Marshall Mesleki Yeterlilik Okulu Belgelendirme Merkezi

Marshall Mesleki Yeterlilik Okulu Belgelendirme Merkezi Marshall Boya ve Vernik San. A.Ş. ile Üretici Firma Protokolü imzalamıştır.

2019-12-06 16:31:23 tarihinde yayınlandı.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan İnşaat Boyacısı (11UY0023-3) branşında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır. Marshalll Boya ve Vernik San. A.Ş. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile İnşaat Boyacısı (11UY0023-3) branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını,buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Marshalll Boya ve Vernik San. A.Ş. İnşaat Boyacısı (11UY0023-3) branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. Sosyal Sorumluluk Projesi ile MYK teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Marshalll Boya ve Vernik San. A.Ş. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş olan Marshall Mesleki Yeterlilik Okulu Belgelendirme Merkezi ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma Protokolü imzalamıştır. Mesleki Yeterlilik Sınavları Marshall Mesleki Yeterlilik Okulu Belgelendirme Merkezi tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen inşaat ustalarının 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr/

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi